nazywam się

MARCIN KRZYŻANOWSKI

gram w szachy od 5 roku życia


od tamtego pory szachy stały się moją PASJĄ. Teraz chcę zarazić tą pasją innych – Was. Posiadam 20 letnie doświadczenie jako zawodnik. Przeszedłem każdy szczebel w szachach: od przedszkolaka do wejścia w „dorosłe” szachy. W swojej zawodniczej karierze poznałem zarówno słodycz zdobytych medali w Mistrzostwach Polski Juniorów, Mistrzostwach Europy, jak i gorycz porażki. Doskonale wiem czego potrzeba, aby przejść tę drogę. Zapewniam Cię – radość z wygranej jest nie do opisania.

KARIERA TRENERSKA

Uważam, że każde dziecko jest w stanie być mistrzem szachowym. Najważniejszym elementem sprzyjającym rozwojowi jest odpowiednie otoczenie.


Jeśli tylko dziecko od początku będzie mogło zdobywać umiejętności w odpowiednich warunkach to jego możliwości są nieograniczone. Moim zdaniem każdy się rodzi z odpowiednim potencjałem. Często można usłyszeć, że najdalej mogą dojść osoby z wrodzonym talentem. Uważam, że jest to nieprawda. Talent jest niczym bez odpowiedniego treningu, a trening jest bezowocny bez odpowiedniej atmosfery.

Widząc innych utalentowanych, młodych adeptów królewskiej gry postanowiłem, że chcę im pomóc. Chcę przekazać moją wiedzę, doświadczenie, a przede wszystkim wzbudzić ich miłość do szachów.

I taki jest cel mojego działania. W swojej pracy poza dzieleniem się wiedzą i doświadczeniem, ogromną uwagę przykładam także do tworzenia przyjaznej atmosfery. Tak, aby czas spędzony z szachami był czasem pełnym frajdy. Mimo młodego wieku posiadam spore doświadczenie. Co roku wraz z moimi podopiecznymi uczestniczymy w Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata Juniorów i walczymy o jak najlepsze miejsca

Nasi Partnerzy


ELITE CHESS TEAM
Marcin Krzyżanowski © 2019